צ'י קונג

הצ'י קונג הוא תרגול תנועתי קשוב ועדין שמגיע אלינו מסין. פירוש המילה קונג הוא אימון, תרגול או טיפוח. צ'י הוא כוח החיים, או האנרגיה המחייה (אפשר לקרוא עוד על צ'י כאן וכאן). התרגול בנוי על סדרות עתיקות וחדשות שמבוססות על הידע הקדום של הרפואה הסינית. כל סדרה היא רצף של תנועות רכות וזורמות ובו בזמן מושרשות ועוצמתיות.
הצ'י קונג מזמין אותנו להעמיק את תשומת הלב פנימה ולהרחיב את הנוכחות בגוף ברגע הזה. דרך תרגול הסדרות האלו אנחנו מבססים את החיבור אל האדמה, אל השמיים ואל המרכז שלנו. אנחנו מניעים את הצ'י והתנועה של הצ'י משפיעה על הרבדים הגופניים, הרגשיים והתודעתיים שלנו.

כשאנחנו מתרגלים רצף כזה של תנועות עדינות והרמוניות תוך הקשבה סקרנית ומכבדת לכל מה שחי בתוכנו מתרחשת טרנספורמציה פנימית. לא פחות. משהו נרגע ומתאזן. הנשימה מתרחבת ומעמיקה. מגיעה שלווה ובהירות. לאורך זמן הגוף מתגמש ומתחזק, היציבה משתנה ומתרווחת, מתפתחת תחושת חיבור עמוקה לעצמנו ולסביבה שאנחנו נמצאים בה. וכל זה קורה מתוך הנאה, נינוחות ופשטות נטולות מאמץ. העקרון הבסיסי בתרגול צ'י קונג הוא ה- wu wei, עשייה ללא מאמץ, או עשייה ללא עשייה.

אז… צ'י קונג התמקדותי?

החיבור אל ההתמקדות ממש מתבקש. בעצם המהלך ההתמקדותי של חקירה סקרנית של המרחב הפנימי שלנו נמצא מלכתחילה בתרגול הצ'י קונג, בילד-אין. לכן השילוב מרגיש מאוד טבעי וקורה מאליו. הצעד הנוסף שההתמקדות העשירה בו את התרגול שלי, ואת האופן שבו אני מנחה כשאני מלמדת צ'י קונג, הוא ההזמנה ליצור קשר עם מה שפוגשים בפנים ולהיות איתו בדיאלוג.
כך, כשהמודעות שלנו מעוגנת בגוף בזכות סדרה מסוימת של תנועות, נשתהה רגע ונבדוק מה שלומנו? לאן תשומת הלב שלנו נמשכת בפנים? נבדוק אם אפשר לומר למקום הזה שלום ידידותי. ניתן לו הכרה. נקשיב אם יש משהו שחשוב לו שנדע. או למשל נוכל להקשיב לאזורים שונים בגוף תוך כדי חקירה עדינה של תנועה כלשהי או של העברת משקל ולשים לב האם נוח להם? האם הם יוזמים או מובילים את התנועה? האם הם נענים בקלות להובלה של חלק אחר? האם קשה להם והם בקושי משתתפים? נוכל לבדוק עם אלו שקשה להם למה הם זקוקים? אולי נוכל לאפשר להם לנוע באופן שיותר מדויק עבורם ולהזמין את שאר הגוף להתארגן בהתאם?
עבורי, ההזמנות ההתמקדותיות האלה מאוד מעמיקות את התרגול ואת תחושת החיבור והרווחה הפנימית שמתאפשרת בזכותו.

שיעורי הצ'י קונג מתקיימים בשעות הבוקר המוקדמות, בפארק בצור הדסה (כל עוד מזג האוויר מאפשר) כי אין כמו לתרגל בטבע.

שיעור של שעה וקצת 60 שח.

אולי משהו כאן נגע בך. יש לך שאלה? התייעצות? רוצה לשמוע עוד? לתאם פגישה?
הכי אשמח שנהיה בקשר ונכיר יותר, אפשר לכתוב לי או פשוט להתקשר

אולי משהו כאן נגע בך.

יש לך שאלה? התייעצות? רוצה לשמוע עוד? לתאם פגישה?

הכי אשמח שנהיה בקשר ונכיר יותר, אפשר לכתוב לי ואצור קשר בהקדם.